Hoppa till sidans innehåll

Västmanlands Cup i Norberg

09 MAJ 2010 13:28
Bra kört av er alla!
  • Skapad: 09 MAJ 2010 13:28

VÄSTMANLANDS CUP 2010

Deltävling 1, Norberg, 2010-05-05

Pojkar 0-8 år 2 x 500 m

1 61 Max Ahlstrand Ramnäs CK

2 52 André Czarnecki Norbergs CK

3 51 Theodor Lindgren Norbergs CK

4 22 Isak Moreus Köpings Cykel

5 58 Valter Lindeman Norbergs CK

6 60 Joel Hedberg Ramnäs CK

7 57 Adam Brandt Norbergs CK

8 56 Oskar Brandt Norbergs CK

9 59 Albin Sälling Västerås CK

10 53 Oliver Christensen Norbergs CK

11 55 Benjamin Rubin-Bauer Norbergs CK

DNS 54 Oliver Wahlbeck Norbergs CK

 

Flickor 0-8 år 2 x 500 m

1

311 Fanny Nilsson Ramnäs CK

2

310 Minetthe Olofsson Ramnäs CK

3

318 Julia Gunnarsson Norbergs CK

4

301 Clara Vidberg-Wendel Norbergs CK

5

322 Tindra Rollert Ramnäs CK

6

320 Thilde Rollert Ramnäs CK

 

Pojkar 9-10 år 1 x 2 km

1 135 Anton Andersson-Kratz Norbergs CK

2 65 Wincent Wallinder Västerås CK

3 64 Willhelm Wallinder Västerås CK

4 106 Elias Gustafsson Eskilstuna CK

5 66 Erik Hedberg Ramnäs CK

6 136 Julius Wallin Norbergs CK

7 62 Johannes Leander Köpings Cykel

8 131 Alfons Lindgren Norbergs CK

9 63 Pontus Sälling Västerås CK

10 132 Edvin Svedberg Norbergs CK

11 69 Simon Johansson Ramnäs CK

12 68 William Hakkonen Ramnäs CK

13 67 Casper Isaksson-Lundgren Ramnäs CK

14 70 Marcus Oilenius Kungsörs SK

DNS 105 Viktor Sundkvist Kungsörs SK

VÄSTMANLANDS CUP 2010

Deltävling 1, Norberg, 2010-05-05

Flickor 9-10 år 1 x 2 km

1

312 Ella Wallin Norbergs CK

 

Pojkar 11-12 år 2 x 2 km

1 118 Kim Engström Ramnäs CK 15.53

2 115 Erik Åkesson Västerås CK 16.02

3 113 Alvin Bauer Norbergs CK 16.08

4 111 Jonathan Lindgren Norbergs CK 16.11

5 133 Niklas Sandqvist Västerås CK 16.14

6 114 Jakob Hägglund Västerås CK 17.29

7 116 Edvin Nerén Västerås CK 17.33

8 108 Viktor Moreus Köpings Cykel 18.56

9 110 Niklas Pickl Köpings Cykel 19.36

10 107 David Sandberg Köpings Cykel 19.38

11 109 Jesper Törnkvist Köpings Cykel 21.29

DNS 112 Fredrik Johansson Norbergs CK

DNS 117 Mike Lindkvist Ramnäs CK

 

Flickor 11-12 år 2 x 2 km

1

316 Ida Jansson Eskilstuna CK 14.14

2

317 Clara Lundmark Norbergs CK 15.26

3

313 Cecilia Czarnecki Norbergs CK 17.58

4

315 Linnea Karlberg Kungsörs SK 18.31

DNS

314 Lina Ahlstrand Ramnäs CK

 

Pojkar 13-14 år 3 x 2 km

1 121 Kim Viklund Västerås CK 20.19

2 119 André Wallin Norbergs CK 23.01

3 125 Pontus Lindell Eskilstuna CK 23.39

4 126 William Kloo Norbergs CK 24.50

5 124 Ville Hattara Ramnäs CK 27.07

6 122 Markus Ernst Västerås CK 27.27

7 134 Albin Jonfeldt Västerås CK 27.51

8 120 Diego Tholin Västerås CK 28.44

9 123 Albin Ahlbäck Västerås CK 30.33

VÄSTMANLANDS CUP 2010

Deltävling 1, Norberg, 2010-05-05

Flickor 13-14 år 3 x 2 km

1

319 Caroline Pettersson CSK Ludvika 24.26

 

Pojkar 15-16 år 3 x 2 km

1 127 Niklas Johansson Norbergs CK 20.32

2 128 Anton Fjellman Norbergs CK 20.40

3 130 Henrik Jansson Eskilstuna CK 20.41

4 129 Ale Nordström Norbergs CK 25.47

Skribent: Mikael Hallgren

 

INFO OM HEMSIDAN

Ansvarig för hemsidan är Göran Karlsson.
Har ni information som ni vill ha med på hemsidan, det kan röra sig om resultat, bilder, repotage, evenemangstips med mera, så skickar ni ett mail till goran@kungsorssk.se

 

TRÄNINGSTIDER LÖPNING

Måndagar:
Utegymmet på Åsen 18:30

Torsdagar:
Lockmora 18:30

Söndagar: 
Kolla vår Messenger grupp "Vi som springer"

TRÄNINGSTIDER CYKEL

Torsdagar: 
Lockmora 18:00 lila och svart grupp
Köping 17:30 blå och röd grupp

Söndagar:
Lockmora 9:45

 

TRÄNINGSTIDER GYMPA

Söndagar vintertid.
Se Facebook för info.

Kontakt: Anders Sjöberg

 

BJÖRNLUNKEN
björnlunk_header

 

 

TOUR MODÉEN
 

 

SAMARBETSPARTNERS

Postadress:
Kungsörs SK
C/O Dan Tommila, Skyttegatan 2
73635 Kungsör

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info